Na koho to slovo padne

Galéria

Groteskný príbeh piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti, v spoločnosti jedného revolvera...

Päť chlapov, jeden revolver a štvrťstoročie zábavy! Vždy svieži divadelný hit, ktorého nadčasový vtip sa stal kultom slovenskej činohry mieri k vám! Na slovo vzatá partička Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky sa stretnú na pódiu ako mafián, národovec z Detvy, nešťastník trpiaci zápalom mechúra, aristokrat a intelektuál, uzavretí v jednej miestnosti v spoločnosti revolvera. Kto ho má, ten má moc. Avšak každý má o nej svoju vlastnú predstavu. Emóciami nabité predstavenie vypáli jeden gag za druhým, až kým nepadneme od smiechu.

Inscenácia Na koho to slovo padne pôvodne vznikla ako ročníková práca na Vysokej škole múzických umení pred štvrťstoročím. Naštudovali ju piati mladí herci Latinák, Kemka, Miezga, Jakab a Kobielsky v réžii Petra Mankoveckého. Dramaturgiu vytvoril Peter Pavlac, autorom pôvodnej hry je maďarský spisovateľ, dramaturg a dramatik Gábor Görgey. Neskôr si ju pod krídla vzalo Divadlo Astorka Korzo´90. Za ten čas precestovala inscenácia svet a s úspechom ju uviedli v USA, Austrálii, Srbsku, Maďarsku či vo Francúzsku.

Dĺžka podujatia: 80 minút

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Pondelok, 19. 6. o 19:00 Kúpiť
Názov: Na koho to slovo padne
Cena: 20,00 €
Miesto: Dom kultúry MIER
Šafárikovo námestie 7
052 01 Spišská Nová Ves
Zobraziť na mape

Autor divadelnej hry: Gábor Görgey • Preklad: Peter Kováč • Réžia: Peter Mankovecký • Dramaturgia: Peter Pavlac • Scéna: Tatiana Šulíková • Kostýmy: Tatiana Šulíková • Hudba: Peter Mankovecký • Hrajú: Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga (Slovensko), Róbert Jakab, Vladimír Kobielsky