RND: AKO SOM VSTÚPIL DO SEBA

RND: AKO SOM VSTÚPIL DO SEBA

Galéria

„Radošinské naivné divadlo spolu so Slovenským ľudovým umeleckým kolektívom, s jeho tanečnou zložkou a kapelou, chceme pripraviť a spolu uviesť veľkú muzikálovú inscenáciu o vtipnom spoznávaní seba, o hľadaní a možno aj nachádzaní seba samého; chceme spolu s divákmi zažiť veľkú a dobrodružnú výpravu do sveta fantázie a spomienok a pritom v sebe preskúmať to človečenské, čo nás znepokojuje, podnecuje k rozmýšľaniu a nakoniec aj spája.

Pod spoľahlivým vedením režiséra Ondreja Spišáka, s pôvodnou hudbou Jána Melkoviča, v choreografii Ladislava Cmoreja chce sa RND spolu so SĽUK-om vydať na nie ľahkú, no isto aj krásnu a dobrodružnú cestu. Verte, nechce to byť iba zdravovedná či osvetová cesta v nás, to by sa nám naozaj videlo málo a možno by to ani nebolo nič zaujímavé či mimoriadne.

Pozývame divákov tohto nezvyčajného spoločného javiskového projektu RND a SĽUK-u na veľké spoločné a spoločenské scénické a fantazijné vandrovanie i uvažovanie o nás, o sebe a čase. Veď podobné výlety podnikáme s divadlom často, ak nie odjakživa. A ja sa spolu so súborom teším nielen na takéto vtipné výlety, ale aj na tiché návraty s novým nečakaným poznaním.

Poučené a pokorné návraty mali by byť zmyslom našich výletov.“

Stanislav Štepka

Dĺžka podujatia: 120 minút

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Streda, 4. 9. o 19:00 Kúpiť
Dom kultúry MIER
Názov: RND: AKO SOM VSTÚPIL DO SEBA
Cena: 29,00 €
Miesto: Dom kultúry MIER
Šafárikovo námestie 7
052 01 Spišská Nová Ves
Zobraziť na mape

Autor divadelnej hry: Stanislav Štepka • Texty piesní: Stanislav Štepka • Réžia: Ondrej Spišák • Hudba: Ján Melkovič • Hudobná spolupráca: Stanislav Palúch • Kostýmy: Veronika Vartíková • Scéna: Szilárd Boráros • Produkcia: Ladislav Hubáček